04.07.2024

Средба на министерот Лимани со косовскиот амбасадор

Министерот за социјална политика, демографија и млади, Фатмир Лимани остави средба со амбасадорот на Република Косово во Република Северна Македонија, Н.Е. Флоријан Ќехаја.

На средбата беше договорено да се иницира соработка и реализација на проекти помеѓу двете земји од областа на социјалната политика, заштитата на децата, родовата еднаквост, демографијата и младите.

Покрај дискусијата за евроинтегративниот процес на двете земји, Лимани и Ќехаја договорија заеднички да ја разгледаат можноста за реализација на проекти за млади, кои ќе овозможат социјална кохезија помеѓу младите од Република Северна Македонија и Република Косово.

Со еден клик до сите услуги
Uslugi.gov.mk
Кликни тука
-->
Овој веб сајт користи колачиња "Cookies", за да го подобри корисничкото искуство.

Доколку ги прифаќате условите притиснете “Се согласувам”. Повеќе инфо.

var prevDropDown = null; function dropDown(src) { if (prevDropDown != null) { prevDropDown.className = "mnuHidden"; } var id = src.id; var subMenuTable; var childID = id + '_submenu'; subMenuTable = document.getElementById(childID); subMenuTable.className = "mnuVisible"; prevDropDown = subMenuTable; }